Befasi në Shanghai

Tenis

Befasi në Shanghai

Më: 6 tetor 2023 Në ora: 16:35
Lorenzo Musetti

Turneu i “ATP Shanghai” po futet në një fazë mjaft interesante.

Në ditën e pestë të eventit, u prodhuan shumë rezultate suprizuese. Lorenzo Musetti u eliminua nga kompeticioni pas humbjes me rezultatin 2-0 (6-3, 6-4) nga rivali nga Tajvani, Yu Hsiou Hsu.

Një ndeshje që u dominua nga 24-vjeçari me të dyja setet që nuk patën shumë histori.

Nga ana tjetër Musetti vazhdon serinë e rezultateve negative në turnet ATP dhe Slam, duke mos pasur vazhdimësi.

Surprizat nuk mbaruan këtu, pasi danezi Holger Rune i dha lamtumirën eventit.

Teksa humbi thellë ndaj amerikanit Brandon Nakashima me rezultatin 2-0 (6-2, 6-0).

20-vjeçari nuk la shenjë në asnjë moment në këtë ndeshje, duke u larguar shumë shpejt nga Shanghai.

Ndërkohë, Ben Shelton eliminoi me lehtësi spanjollin Munar, ndërsa Hurkacz kaloi me vështirësi në raundin tjetër pasi mundi australianin Kokkinakis.

Turneu i “ATP Shanghai” është eventi i radhës i turneve parapërgatitorë për Slam.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat