​Nadal afër ritkhimit

Tenis

​Nadal afër ritkhimit

Më: 15 janar 2024 Në ora: 08:47
​Nadal

Lëndimi i pësuar nga Rafa Nadal në turneun e fundit të Brisbane nuk duket të jetë shumë i rëndë. Tenisti nga Manacor u ndal në çerekfinale, në një ndeshje në të cilën fantazmat e së shkuarës dolën sërish me lëndime.

Pak orë pasi mbaroi pjesëmarrjen në turne, Rafa Nadal njoftoi se nuk do të mund të merrte pjesë në Australian Open për shkak të një pengese të re fizike, një “këputje muskuli”, edhe pse jo në të njëjtën pjesë ku ishte lëndimi i mëhershëm.

Epo, duket se këto probleme fizike kanë qenë një frikë dhe se rikthimi i Nadalit në fushë nuk do të zgjasë shumë. Në një raport nga Cadena Cope, gazetari Ángel García thekson se Nadal do të rikthehet në garën në Doha, duke filluar nga 19 shkurti..

Turneu i Dohas zhvillohet mes 19 dhe 24 shkurtit. Është një turne ATP 250 dhe luhet në një fushë të vështirë. Nëse gjithçka shkon në rrugën e vet, kthimi i Nadal tashmë ka një datë dhe vend.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat