Krasniqi synon t'ia sjell Kosovës medaljen e dytë olimpike 

Xhudo

Krasniqi synon t'ia sjell Kosovës medaljen e dytë olimpike 

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 14:46
Krasniqi synon t'ia sjell Kosovës medaljen e dytë olimpike 

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi, është e motivuar deri në pikën e fundit, me synime që të fitojë medalje në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

“Numri një i botës dhe renditjes olimpike, Distria Krasniqi, synon t'ia sjell xhudos dhe Kosovës medaljen e dytë olimpike

24 korrik është data kur do ta shohim në gara kampionen e Evropës dhe medalisten e bronztë të botës.

T'i urojmë shumë fat dhe suksese Disit në rrugën drejt medaljes”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat