Driton Kuka: Ende nuk më besohet! Kosova vetëm pas Japonisë e para Francës, Rusisë… 

Xhudo

Driton Kuka: Ende nuk më besohet! Kosova vetëm pas Japonisë e para Francës, Rusisë… 

Nga: K.G. Më: 30 korrik 2021 Në ora: 15:57
Driton Kuka: Ende nuk më besohet! Kosova vetëm pas Japonisë e para Francës, Rusisë… 

Driton Kuka, selektor i kombëtares së Kosovës, është i ngazëllyer që fituan dy medalje të arta në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

Xhudistet Distria Krasniqi (-48 kg) dhe Nora Gjakova (-73 kg), kampione olimpike, të cilat bënë krenarë Kosovën dhe shqiptarinë.

“Lojërat Olimpike 2020, Tokio.

U nis me Majlinden në Rio De Janeiro tash e 5 vite, e arta erdhi në Kosovë!

Në Tokio vazhduan Distria e Nora.

Krejt të Arta!

Medalje të Arta Olimpike 

Ende nuk më besohet, kemi ardh për medalje por…

2 të Arta e një vend i 7 për shtetin me më pak se 2 milionë banorë.

Dhe kjo s’është e tëra!

Çfarë e arriture në radhitjen e shteteve me medalje të arta në sportin ku shtetet investojnë me dhjetëra e qindra miliona euro!

Kosova vetëm pas Japonisë e para Francës, Rusisë… e para 200 e më shumë shteteve dhe e gjithë kjo në Lojëra Olimpike!

Majlinda, Disi, Nora, Akil, Loriana …

Heronjtë e mi!

Heronjtë e lirisë së fituar me gjak!

Sa e sa herë jam lutur për ju në këto vite e sot shihni Kosovën ku e keni ngrit në Sportin tonë të dashur.

Thjesht e shkurt faleminderit nga zemra!”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat