Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris 

Xhudo

Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris 

Nga: K.G. Më: 30 korrik 2021 Në ora: 19:48
Bexheti: Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris 

Blerim Bexheti, kryetar i komunës së Sarajit, sot e ka pritur xhudisten Arbresha Rexhepi.

Ajo përfaqësoi Maqedoninë e Veriut në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.   

“Sot kisha nderin të takoj xhudisten Arbresha Rexhepi, përfaqësuesen e vetme shqiptare nga Republika e Maqedonisë së Veriut në Olimpiadën Tokyo 2020.

Arbresha debuton në kategorinë e seniorëve në peshën 52 kg dhe është shpallur kampione shtetërore 12 vite me radhë në kategori të ndryshme. Gjithashtu 2 herë ka marrë vendin e 3 në Kampionatin Ballkanik si kadete dhe 1 herë si seniore.

Në kupën Europiane ka marrë vendin e 3 dhe 2 herë është ranguar e pesta në kompeticionet Europiane.

Vlen të potencohet që në Olimpiadën TOKYO 2020 ajo ka përfaqësuar Republikën e Maqedonisë së Veriut, por për fat të keq shkaku i lëndimeve dhe pengesave gjatë periudhës së pandemisë nuk ishte në gjendje për të treguar aftësitë e vërteta dhe maksimumin e saj.

Caku i radhës për Arbreshën mbetet Olimpiada 2024 në Paris, ku ne i dëshirojmë shumë suksese në kompeticionet e ardhshme dhe të vazhdoj të na bëj krenar neve si komb, si shtet dhe komunë në të cilën ajo jeton”, ka shkruar Bexheti në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat