Agron Kuka për Erzën: Xhudoja e Kosovës po e forcon bazën e gjeneratës së re të kampionëve!

Xhudo

Agron Kuka për Erzën: Xhudoja e Kosovës po e forcon bazën e gjeneratës së re të kampionëve!

Nga: Kemajl Goca Më: 6 tetor 2021 Në ora: 18:24
Agron Kuka për Erzën: Xhudoja e Kosovës po e forcon bazën e gjeneratës së re të kampionëve!

Xhudistja e talentuar Erza Muminoviq, sot shkëlqeu duke fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror U-21. 
Erza tregoi mjeshtrit e saja në kategorinë – 52 kg, duke arritur sukses të madh.

Presidenti i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, tha për Erzën, se kemi të bëjmë me një potencial elitar.

“Suksesi i ekipit të xhudos kosovare kësaj radhe i ardhur nga Erza, e cila sapo u stolisë me medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Olbia të Italisë, është sukses i jashtëzakonshëm i Erzës duke e ditë që ajo u stolisë me medalje të bronztë para disa javësh edhe në Kampionatin Evropian.

Andaj kjo tregon se kemi të bëjmë me një potencial elitarë dhe se xhudoja kosovare dalëngadalë po e forcon bazën e gjeneratës së re të kampionëve!”, thotë Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat