Kuka: Shumë pak po flitet për një rezultat me përmasa 

Xhudo

Kuka: Shumë pak po flitet për një rezultat me përmasa 

Nga: K.G. Më: 8 tetor 2021 Në ora: 12:21
Erza

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, shprehet kritikë pasi që pak shumë pak po flitet për një rezultat të jashtëzakonshëm të Erza Muminoviqit, e cila u stolis me medalje të bronztë në Kampionatin Botëror U-21.

“Botërori U21 i xhudos!

Kosova mori pjesë me dy garuese fitoj një medalje!
Shumë pak po flitet për një rezultat me përmasa Botërore e nga disa që do duhej pothuajse aspak.

Sa medalje ka fituar Kosova në Kampionate Botërore sivjet a din kush me më tregua!?

Sa e di unë një e ka fituar Nora Gjakova tashmë Heroina jonë Kampionja Olimpike dhe medalja e Erzës, sa e di unë tjera s’ka!

Apo e kam gabim…

E Erza ju përshëndet me zemër nga Ishulli i Sardenjes në Itali pas fitores në luftën për medalje!
Kosova mbi të gjitha…”,
ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.  
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat