Kampionja Olimpike e Kosovës, pjesë e Fakultetit Shkencat e Sportit dhe Lëvizjes në UBT 

Xhudo

Kampionja Olimpike e Kosovës, pjesë e Fakultetit Shkencat e Sportit dhe Lëvizjes në UBT 

Nga: Kemajl Goca Më: 21 tetor 2021 Në ora: 19:01
Kampionja Olimpike e Kosovës, pjesë e Fakultetit Shkencat e Sportit dhe Lëvizjes në UBT 

Kampionja olimpike, xhudistja Distria Krasniqi, ka bërë edhe një hap tjetër në aspektin profesional.

Ajo është pjesë e Fakultetit Shkencat e Sportit dhe Lëvizjes në UBT. 

Lajmi konfirmohet nga UBT. 

“Kampionia te kampionët!

I urojmë mirëseardhje në familjen më të madhe akademike në vend, kampiones olimpike në xhudo, Distria Krasniqi, që së fundmi është bërë pjesë e Fakultetit Shkencat e Sportit dhe Lëvizjes në UBT.

Zgjedh më të mirin, që të bëhesh më i miri!”, njofton UBT në faqen e saj.

Distria është kampione olimpike në kategorinë -48 kg. Ajo sivjet shkëlqeu në Tokio, duke arritur suksesin më kulmor në karrierën e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat