Agim Ademi: Sonte xhudo na dhuroi një tjetër emocion të veçantë 

Xhudo

Agim Ademi: Sonte xhudo na dhuroi një tjetër emocion të veçantë 

Nga: K.G. Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 22:51
Agim Ademi: Sonte xhudo na dhuroi një tjetër emocion të veçantë 

Presidenti i Federatës së Xhudos së Kosovës, Driton Kuka, uron Driton Kukajn dhe Distria Krasniqin, për epitetin e më të mirëve në botë.

Kuka është trajneri më i mirë i vitit në botë dhe Disi – xhudistja më e mirë e vitit në botë, që u shpallën nga Federata Botërore e Xhudos. 

“Sonte xhudo na dhuroi një tjetër emocion të veçantë. Kësaj radhe jo në tatami, por nga ceremonia e më të mirëve të vitit nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF). 

Kampionia olimpike, vajza jonë e artë, Distria Krasniqi u shpall xhudistja më e mirë në botë, derisa mjeshtri ynë Driton Kuka me plot meritë u zgjodh trajneri më i mirë në rruzullin tokësor. 

E mbrëmjet si kjo pa dyshim na bëjnë krenarë të gjithë shqiptarëve. Toni, Majlinda, Distria, Nora, Loriana e Akili janë udhërrëfyes dhe motiv shtesë për të rinjtë kosovarë për të arritur në majat e sportit botëror.

Urime Driton Toni Kuka e Distria Krasniqi, suksese të vazhdueshme!”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat