​Ne Pejë u zhvillua Kampionati xhudos për Senior

Xhudo

​Ne Pejë u zhvillua Kampionati xhudos për Senior

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:12
Foto ilustrim

Sot në Qendrën Nacionale të xhudos në Pejë është mbajtur Kampionati i Kosovës për Senior, në këtë Kampionat moren pjesë këto klube: Kxh “Ippon”, Kxh “Trepca”, Kxh “Polici”, Kxh “Sankaku”, Kxh “Studenti”, Kxh “Kastrioti”, Kxh Kodokan.

Klubi më i mirë ishte Kxh “Ippon” me 12 medalje të arta, 2 të argjendta dhe asnjë të bronztë, në vendin e dytë u rendit Kxh ”Trepca” me 1 të artë, 2 të argjendta dhe 1 të bronztë, në vendin e tretë u rendit Kxh ”Kodokan” me 1 të artë, asnjë të argjendtë dhe asnjë të bronztë. 

Në këtë garë u zhvilluan ndeshje cilësore e pa lendime, në një atmosferë të mirë sportive, duke i respektuar masat kundër Covid -19. Organizator i këtij Kampionati ishte Federata e xhudos e Kosovës dhe klubi i xhudos “Ippon” nga Peja. Drejtësinë në këtë garë e ndanë këta gjyqtarë: Fatmir Salihaj dhe Shahin Behrami. I pranishëm ishte edhe Kryetari i FXHK-së Agron Kuka, i cili e hapi dhe përcolli nga afër këtë Kampionat.

FITUESIT E MEDALJEVE TË ARTA SIPAS KATEGORIVE:

MESHKUJT

-60 KG

1.MUHARREM HYSENI ( KXH TREPCA) 

-66 KG

1.LORIS SHARAPOLLI (KXH IPPON) 

-73 KG

1.DARDAN CENA (KXH IPPON)

-81 KG

1.AKIL GJAKOVA (KXH IPPON)

-90 KG

1.ARBER KULLASHI (KXH IPPON) 

-100KG

1.RIOS KUKA (KXH IPPON)

+100 KG

1.SHPATI ZEKAJ (KXH IPPON) 

FEMRAT

-48 KG

1.LAURINA GASHI ( KXH KODOKAN) 

-52KG

1.DISTRIA KRASNIQI (KXH IPPON) 

-57 KG

1.FATIONA KASAPI (KXH IPPON) 

-63KG

1.FLAKA LOXHA (KXH IPPON) 

-70 KG

1.NORA GJAKOVA (KXH IPPON)

-78 KG

1.LAURA FAZLIU (KXH IPPON)

+78 KG

1.LORIANA KUKA (KXH IPPON)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat