Ekipi nga Kosova i xhudos merr pjesë në Kampin Olimpik të Nymburk, Çeki

Xhudo

Ekipi nga Kosova i xhudos merr pjesë në Kampin Olimpik të Nymburk, Çeki

Më: 10 mars 2022 Në ora: 21:15
Ekipi nga Kosova i xhudos

Këtë javë ekipi kosovar i xhudos do të marrë pjesë në Kampin Olimpik që është duke u mbajtur në qytetin e Nymburkut të Çekisë.

Në këtë Kamp Olimpik gjenden mbi 500 pjesëmarrës, ndër ta edhe dy të artat olimpike të Kosovës, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

Distria dhe Nora janë duke u stërvitur së bashku me Laura Fazliun, kurse nga ekipi i meshkujve gjenden kampioni evropian Akil Gjakova, Shpati Zekaj, Rios Kuka e Loris Sharapolli.

Ekipi i xhudistëve kosovar është nën udhëheqjen e trajnerit Driton Kuka, ku stërvitjet po shkojnë mirë e pa lëndime, përgatitje këto me rëndësi për seniorët para Kampionatit Evropian që do të mbahet në Sofia të Bullgarisë.

Ndërkaq, pjesë e stërvitjeve janë edhe ekipi i juniorëve, të cilët do të jenë pjesë e Kupës Evropiane që do të zhvillohet në Athinë të Greqisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat