Driton Kuka ngre alarmin: Sporti në Kosovë po ngec!

Xhudo

Driton Kuka ngre alarmin: Sporti në Kosovë po ngec!

Nga: K.G. Më: 19 mars 2022 Në ora: 15:44
Driton Kuka ngre alarmin: Sporti në Kosovë po ngec!

Trajneri më i mirë në botë në xhudo, Driton Kuka, ngre alarmin për sportin e Kosovës.

Kuka tha se sporti po ngec në Kosovë. Ai ka dhënë edhe shkaqet e ngecjes. 

“Sporti në Kosovë po ngec!

Realitet që deshëm apo s’deshëm po ndodh!

Në mungesë të rezultateve serioze mandej po dalin në pah lloj - lloj gara e tituj në federata të ndryshme për të arsyetuar mungesën e rezultateve kulminante.

Lajthitja është duke u bë trend që po e konsumojnë edhe institucionet kredibile në vendin tonë me ose pa dashje.
Shumë pak ose aspak vëmendje e përkushtim për sportistët me potencial, edhe sportistëve po ju servohen mos sukseset si suksese.

Reflektoni për të ecur tutje, institucionet sportive janë për sportistë e investime në suksese të sportistëve e jo në shëtitje e turizëm e përfitime për udhëheqës të institucioneve sportive!”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat