Edhe një sukses i madh për sportin e Kosovës, Driton Kuka më i miri në Evropë

Xhudo

Edhe një sukses i madh për sportin e Kosovës, Driton Kuka më i miri në Evropë

Nga: K.G. Më: 30 prill 2022 Në ora: 17:02
Edhe një sukses i madh për sportin e Kosovës, Driton Kuka më i miri në Evropë

Edhe një sukses i madh për sportin e Kosovës.

Driton Kuka u zgjodh trajneri më i mirë në Evropë për xhudo.

“Sot pos medaljeve të garueseve tona gjatë Evropianit u shpallën më të mirët e Evropes për vitin 2021!

Prej sot edhe Zyrtarisht treneri me i mirë Evropian për vajza!

Best European Female Coach 2021!

Kënaqësi e veçantë!

Në Ceremoni prezent edhe Ministri Çeku,Ambasadori Pllana,Kryetari i FXHK Agroni si dhe Kampionja jonë Majlinda!

Si trajner është arritja e vetme që se kam pasur në vitrinë e trajnerit!

Mirënjohës ekipit tim, që funksionon si familje e madhe!

Mirënjohës Kampioneve Olimpike por edhe tjerëve …
Jam krenar me të arriturat e nxënësve të mi për jetë!”,
ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat