Kuka vlerëson vizionin e Abazoviqit për projektet e përbashkëta që Mali i Zi pritet t’i bëjë Kosovës

Xhudo

Kuka vlerëson vizionin e Abazoviqit për projektet e përbashkëta që Mali i Zi pritet t’i bëjë Kosovës

Më: 11 maj 2022 Në ora: 17:46
Kuka vlerëson vizionin e Abazoviqit për projektet e përbashkëta që Mali i Zi pritet t’i bëjë Kosovës

Trajneri i xhudos Driton Kuka është takuar me kryeministrin e sapozgjedhur të Malit të Zi Dritan Abazoviqi ku bideduan për shumë çështje.

Kuka e ka bërë këtë të ditur përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ku edhe e ka lavdëruar intervistën e Abazoviqit që e dha ekskluzivisht në media të Kosovës ku foli për investimet dhe projektet e përbashkëta që Mali i Zi pritet t’i bëjë me Kosovën.

“Rastësisht u takuam si laureatë të Titullit Dr Honoris Causa nga Universiteti Luarasi në Tiranë!

Kishim edhe drekë të përbashkët ku biseduam miqësisht për shumë çështje!

Intervista e tij për investime drejt Kosovës do duhej të përqafohej fuqishëm në Kosovë!

Rruga Pejë - Rozhaj gjegjësisht tuneli do i jepte drejtim Kosovës drejt Evropës kah Mali i Zi e poashtu rruga Deçan - Plavë do i jepte jetë Rrafshit të Dukagjinit e mbarë Kosovës!

Po pres me padurim që fjalët e Dritanit të jenë nismë e dy Qeverive për investime urgjente drejt realizimit të tyre“, ka shkruar Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat