Distria Krasniqi shkatërron hungarezen, e artë në Grand Slam

Xhudo

Distria Krasniqi shkatërron hungarezen, e artë në Grand Slam

Nga: Kemajl Goca Më: 3 qershor 2022 Në ora: 16:26
Distria Krasniqi shkatërron hungarezen, e artë në Grand Slam

Distria Krasniqi është fituese e medaljes së artë në kategorinë – 52 kg në turneun Grand Slam, që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë. 

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Distria, ka treguar formë të lartë në përballje me secilën kundërshtare. 

Kampionja olimpike rrëzoi një nga një kundërshtaret duke u ballafaquar në finale me hungarezen Reka Pupp dhe e mposhti pothuajse për një minutë! Disi fitoi me ippon, duke treguar klasin e saj.

Rrethin e parë, Krasniqi e kishte kaluar pa luftë, ndërsa në rrethin e dytë u tregua më e mirë se xhudistja e Brazilit, Maria Taba, duke fituar në kohën shtesë me një wazari.

Në çerekfinale e mposhti holandezen Naomi Van Krevel. Disi bnë gjysmëfinale shkëlqeu ndaj francezes Astride Gnet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat