Këta janë xhudistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Xhudo

Këta janë xhudistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 11:26
Xhudistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Para pak çastesh, Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) përmes një postimi zyrtarë ka filluar të prezantojë ekipin për Lojërat Mesdhetare Oran 2022, duke filluar nga sporti i xhudos.

Në edicionin e 19-të të Lojërave Mesdhetare, Kosova do të përfaqësohet nga tetë xhudistë, pjesë e të cilëve është edhe e arta Olimpike, Distria Krasniqi.

Ndërkaq, ekipi kosovar i xhudos do të jetë nën udhëheqjen e trajnerit Driton Kuka dhe ndihmës-trajneres, Majlinda Kelmendi.

Po ashtu, pjesë e ekipit është edhe gjyqtari, Fatmir Salihaj.

Më poshtë mund të gjeni xhudistët që përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Distria Krasniqi (kategoria -52 kilogramë)

Akil Gjakova (kategoria -73 kilogramë)

Loriana Kuka (kategoria -78 kilogramë)

Laura Fazliu (kategoria -63 kilogramë)

Flaka Loxha (kategoria -57 kilogramë)

Erza Muminoviq (kategoria -48 kilogramë)

Arbër Kullashi (kategoria -81 kilogramë)

Shpati Zekaj (kategoria -100 kilogramë)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat