Kuka: Projekti për avancimin e sportit të xhudos prej sot nis së implemtuari!

Xhudo

Kuka: Projekti për avancimin e sportit të xhudos prej sot nis së implemtuari!

Nga: K.G. Më: 24 qershor 2022 Në ora: 21:36
Kuka: Projekti për avancimin e sportit të xhudos prej sot nis së implemtuari!

Një lajm i mirë për xhudon e Kosovës, sportin kombëtar që i ka sjellur Kosovës tri medalje të arta olimpike dhe të gjitha medaljet dhe trofetë tjerë nga garat e nivelit më të lartë evropian e botëror. 

Trajneri më i mirë në botë, Driton Kuka, tha se Kosova është shtet i xhudos.   

“Projekti për avancimin e sportit të xhudos prej sot nis së implemtuari!

Ministri Çeku dhe Kryetari Agron Kuka sot nënshkruan memorandumin e parë në kuadër të projektit. 

Kosova - shtet i xhudos 

Qoftë nismë e mbarë, neve na mbetet të punojmë në masovizimin e sportit, rritjen dhe licencimin e trenerëve që të punohet si duhet me grupmosha të reja, masovitet dhe futjen e xhudos në sistem edukativ”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat