Presidentja e Kosovës: Dy medalje në xhudo në një ditë 

Xhudo

Presidentja e Kosovës: Dy medalje në xhudo në një ditë 

Nga: K.G. Më: 29 qershor 2022 Në ora: 20:25
Ilustrim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, uron Distria Krasniqin (-52 kg) dhe Flaka Loxhën (- 57 kg), për medaljen e artë përkatësisht të bronztë në Lojërat Mesdhetare.

“Dy medalje në xhudo në një ditë. 

Fitore pas fitore, Distria Krasniqi, sërish e artë e flamuri i shtetit të Kosovës, sërish më së larti në Lojërat Mesdhetare Oran 2022! 

Këtë krenari na e rritë edhe më shumë fitorja e Flaka Loxhës, e cila me medaljen e bronztë po ecën hapave të Majlindës e Distrias”, uron presidentja Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat