​Ambasadori amerikan, Hovenier takohet me xhudistët

Xhudo

​Ambasadori amerikan, Hovenier takohet me xhudistët

Më: 29 nëntor 2023 Në ora: 16:20
Xhudistët kosovarë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jefrey Hovenier është takuar sot me xhudistët elitare të Kosovës, trajnerin Dirton Kuka dhe kryetarin e Federatës së Xhudos, Agron Kuka.

Përmes një postimi në “Facebook”, trajneri Driton Kuka ka thënë se zhvilluan biseda interesante me ambasadorin, derisa ka vënë në pah edhe ndihën që SHBA-të kanë thënë për çlirimin e Kosovës.

“Ambasdori USA Hovenier në klubin e tri të Artave Olimpike.

Momente dhe biseda interesante me mikun tonë. Lufta jonë e lavdishme e UÇK dhe mbështetja pa rezervë e USA sollën lirinë për vendin tonë.”, ka shkruar Kuka.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat