Gashi tregon se sa do të jetë rroga minimale në programin e AAK-së

Zgjedhjet 2021

Gashi tregon se sa do të jetë rroga minimale në programin e AAK-së

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 21:08
Fatmir Gashi

Anëtari i AAK’së, Fatmir Gashi, ka folur për programin ekonomik të AAK’së.  

Gjatë debatit Fatmit Gashi ka treguar se paga minimale për Aleancën do të jetë rreth 280 euro, do të llogaritet 60% e të ardhurave mesatare dhe në atë formë do të nxirret edhe paga minimale.

“Paga minimale në programin e Aleancës do të jetë rreth 280 euro, dmth 60% e të ardhurave minimale.

Me pagë minimale nuk do të duhet të paguhet tatime dhe tatimi për eksportues të mallrave do të jetë 0. ”, ka treguar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat