Në mbrojtje të abortit, modelja zhvishet tërësisht

Bota e Yjeve

Në mbrojtje të abortit, modelja zhvishet tërësisht

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:34
Anja Rubik

Përdoruesit e mediave sociale kanë vlerësuar ballinën e Vogue në Poloni për mbështetjen e fushatave pas vendimit për ndalimin e aborteve në Poloni në të gjitha rastet, përveq përsjashtimeve.

Modelja polake Anja Rubik u zhvesh për të dal në tri kopertinë të ndryshme me mbishkrimin "Fuqia e Grave", në mbështetje të abortit në Evropë, të cilat nxitën protesta në gjithë vendin, gjatë muajit të kaluar.

Ajo shpërndau këto kopertina bashkë me disa nëntituj të apasionuar duke akuzuar Polonisë për shtypjen e grave dhe kufizimin e të drejtave të tyre riprodhuese.

Në këto foto ajo është paraqitur e zhveshur, e në disa të tjera e mbuluar me një pëlhurë të kuqe./Bota sot

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat