Kush është këngëtarja më e dëgjuar shqiptare e muzikës popullore në Spotify

Bota e Yjeve

Kush është këngëtarja më e dëgjuar shqiptare e muzikës popullore në Spotify

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 15:58
Spotify

Spotify është një ndër platformat më të përdorura nga artistët.

Edhe këtë herë si çdo fundvit, janë listuar këngëtarët më të dëgjuar.

Sa i përket muzikës popullore, artistja më e dëgjuar shqiptare e muzikës popullore është Remzie Osmani.

Image
Spotify

Kënga  e fundit që ajo ka publikuar është një bashkëpunim me vëllain e saj,  Nexhat Osmani, “Simpati Oj Dashuri”.

Dyshja e ka sjellë këtë potpuri për festat e fundvitit dhe pritet të dëgjohet në çdo dasmë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat