Zbulohet i dashuri miliarder i Miss Blerta Veselit

Bota e Yjeve

Zbulohet i dashuri miliarder i Miss Blerta Veselit

Më: 15 maj 2022 Në ora: 16:04
Blerta Veseli

Prej kohësh, ish-Miss Universe Blerta Veseli gjendet në Amerikë.

Ajo po qëndron atje për shkak të angazhimeve, por bukuroshja përtej fotografive të nxehta, duket Blerta ka gjetur dashurinë.

“Prive.al” ka arritur të kuptojë nga detaje pranë saj se Blerta është në një lidhje romantike.

Ajo po shijon romancën me biznesmenin maroken, 29-vjeçarin, Mokhtar Jabli.

Image
Mokhtar Jabli

Jabli është i zhytur thellë në industrinë e patundshmërive, dhe krijues i “The Nightfall Group”, kompanisë të shërbimeve luksoze të udhëtimit me bazë në Beverly Hills të Kalifornisë.

Trajektorja e shpejtë e pasurimit të tij në një rrugëtim tejet inspirues ka marrë vëmendjen edhe të gjigantit Forbes.

Ai përgjatë kohës së pandemisë edhe zyrtarisht kapi vlerë miliardëshe të pasurisë përmes kompanisë së tij. Në një intervistë së fundmi, Jabli ka deklaruar se me të vërtetë e ka jetuar kuptimin e “ëndrrës amerikane” duke qenë se ka nisur nga zero pak vite më parë, kur shkeli ‘sefte’ në Amerikë në 2016-ën.

Image
Blerta Veseli
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat