Familja e Kylie Minogue e lumtur për kthimin e saj në Australi

Bota e Yjeve

Familja e Kylie Minogue e lumtur për kthimin e saj në Australi

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 20:07
Kylie Minogue

Familja e Kylie Minogue është e kënaqur që ajo po jeton në Australi dhe ata mund ta shohin më shpesh.

Këngëtarja e “Spinning Around” kishte jetuar në Londër për disa vite përpara se të kthehej në vendlindjen e saj në fillim të këtij viti.

Ajo ka pranuar se prindërit e saj, Ron dhe Carole, si edhe vëllai Brendan dhe motra Dannii nuk mund të ishin më të lumtur që e kishin përsëri pranë.

“Ata janë të kënaqur që Oz tani është baza ime dhe më pëlqen të jem pranë tyre Edhe nëse nuk jam aty gjatë gjithë kohës, është një gjendje shpirtërore. Australia ka qenë gjithmonë shtëpia ime, por unë kam jetuar në shumë vende – kryesisht, natyrisht, në Londër”, tha Minogue për revistën britanike HELLO.

Sidoqoftë, këngëtares 54 vjeçare ende i mungon Britania e Madhe, por është një vizitore e rregullt.

“Ka kaq shumë për të humbur, por unë jam kthyer për vizita të mjaftueshme për të mbajtur larg çdo dëshirë’, ka thwnw ajo.

Përveç karrierës së saj të suksesshme muzikore, Kylie ka gjithashtu gamën e saj të verërave ‘Especially For You’ dhe së fundmi ka lansuar një trëndafil të gazuar pa alkool, të cilin e ka shijuar me miqtë e saj.

“Kam ndarë një gotë shampanjë me trëndafilin e ndezur aspak për qind me miqtë dhe ne kemi të njëjtën ndjenjë festive si me flluska alkoolike. Më pëlqen të dëgjoj se njerëzit po shijojnë verën dhe e bëjnë atë pjesë të festimeve apo darkave të tyre”, ka pohuar këngëtarja e shquar.

Motra e Kylie, Dannii së fundmi foli se sa të lumtur janë ajo dhe djali i saj 12 vjeçar, Ethan, që ish-aktorja e “Neighbours” jeton aty pranë.

“Është shumë mirë të kesh Kylien në shtëpi. Ne kemi shumë kohë familjare. Gjyshja jonë po mbush 103 vjeç në dhjetor, kështu që është shumë bukur të kemi atë kohë që Kylie ta kalojë me mbesat dhe nipërit e saj. Kushërinjtë tanë sapo kanë kishte bebe. Kylie pëlqen të shoqërohet me djalin tim. Ne na pëlqen të shikojmë filma, shkojmë në fermë dhe shohim kafshët dhe mua më pëlqen të gatuaj për të – asaj i pëlqen rizoto ime dhe Kylie bën këto domate të bukura të pjekura në brusketë”, është shprehur Dannii.

Image
Kylie Minogue

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat