Taylor Swift theu takën e çizmes gjatë performancës, fansi që e kapi e hedh në shitje

Bota e Yjeve

Taylor Swift theu takën e çizmes gjatë performancës, fansi që e kapi e hedh në shitje

Më: 23 nëntor 2023 Në ora: 11:56
Taylor Swift

Taylor Swift theu një nga takat e saj “Louboutin” në fillim të kësaj jave gjatë koncertit të saj të fundit të “Eras Tour” në Rio de Janeiro, Brazil dhe e hodhi atë në turmë.

Dhe tani fansi me fat që kapi thembrën e thyer po e shet atë për të mbledhur para për trajtimin e kushërirës së tij i cili vuan nga kanceri.

Felipe Conrado, i cili kishte bileta VIP për të tre shfaqjet e Swiftit në Rio de Janeiro, po u kërkon njerëzve të përhapin fjalën me shpresën që një koleksionist do të blinte artikullin e veçantë, shkruan DailyMail.

Image
Fansi

“Siç e kanë ndjekur shumë, ne jemi në një mobilizim të madh për të ndihmuar në financimin e trajtimit të kushërirës time nga kanceri, nëse mund të shpërndani ose zbuloni, linku është në bio”, shkroi Conrado.

Ai këmbëngul se çdo para që bëhet do të shkojë drejtpërdrejt në fondin e trajtimit të kushërirës së tij Angela Conrado.

Image
Taka

“Unë jam një fans i madh i Taylor, nëse ndonjë koleksionist është i interesuar, 100% e shumës do të shkojë për trajtimin”, shkroi Conrado.

“Faleminderit që ndihmuat në përhapjen e fjalës, shpërndarjen, ndihmën dhe përhapjen e fjalës! Ne do ta fitojmë këtë betejë”, tha tutje ai.

Image
Taylor Swift

Conrado përfshiu një foto të tij duke buzëqeshur dhe duke mbajtur lart takën me thembra të kuqe, si dhe imazhe të Swiftit që u shkrepën në momentin që ajo e hiqi takën.

Angela, 36 vjeç, u diagnostikua me melanoma pasi mjekët hoqën një nishan nga krahu i saj i djathtë dhe kryen një biopsi, sipas faqes së saj për mbledhjen e fondeve.

Image
Taylor Swift

Për të parandaluar metastazën e saj, Angelas ‘do t’i duhen 12 seanca imunoterapie, me ilaçin Nivolumab’.

Fatkeqësisht, vetëm ilaçi kushton 9200.00 R$ (afërsisht 730 dollarë) në muaj dhe nuk mbulohet nga sistemi i kujdesit shëndetësor brazilian.

Image
Taylor Swift

 

Angela po kërkon ndihmë për të mbuluar koston e tre muajve të trajtimit ndërsa pret një përgjigje nga qeveria braziliane mbi një padi që ajo ngriti kundër tyre.

Ajo tha se zakonisht duhen tre muaj që palët e nevojshme t’i ‘përgjigjen’ një padie. Ajo ofroi dokumentacionin që konfirmon gjendjen e saj në faqen e saj të mbledhjes së fondeve.

Një klip i Swiftit që lëviz nëpër skenë në momentin që këpuca e saj u thye gjatë shfaqjes së së hënës u bë virale.

Me vetëm një thembër ende të ngjitur, këngëtarja e “Anti-Hero” mbajti këmbën tjetër për të kompensuar diferencën në gjatësi.

Pas shfaqjes, Conrado zbuloi fillimisht se ishte ai që e kapi këpucën duke shpërndarë një foto në llogarinë e tij X (ish-Twitter).

Swift kishte bërë me porosi çizmet “Louboutin” për turneun e saj “Eras”, i cili filloi në Amerikën e Veriut në mars dhe së shpejti do të përfundojë këmbën e Amerikës së Jugut. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat