Ishin nisur drejt Shqipërisë, kapen 70 mijë euro në Itali

Diaspora

Ishin nisur drejt Shqipërisë, kapen 70 mijë euro në Itali

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 20:00
Ilustrim

Policia italiane ka kapur një sasi prej 70 mijë eurosh të padeklaruara në Itali, të cilat sipas burimeve do të transportoheshin me autobuz për në Shqipëri.

Mediat raportojnë se sasia e parave do transportohej me autobus përmes portit të Brindizit.

Eurot, të cilat ishin paketuara në një zarf ishin fshehur në shkallët hyrëse të autobusit.

Ndërsa policia arrestoi shoferin e mjetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat