Berberi shqiptar kapet me kokainë, por gjykata habit me vendimin e saj

Diaspora

Berberi shqiptar kapet me kokainë, por gjykata habit me vendimin e saj

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 00:49
Shqiptari kokainën e ka për konsum personal.

Një 30-vjeçar shqiptar që punon si berber ka rënë në prangat e policisë në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se policët gjatë një kontrolli në biznesin e tij, kanë sekuestruar disa qese me kokainë, të cilat peshonin rreth 5 gram.

Por arrestimi është kundërshtuar nga avokati mbrojtës, i cili në gjykatë ka thënë se shqiptari, kokainën e ka për konsum personal.

Duke folur në gjykatë avokati mësohet të ketë thënë se klienti i tij ka një aktivitet të mirë ekonomik si berber dhe nuk është trafikant droge.

Këto argumente janë pranuar nga gjykata, e cila ka urdhëruar lirimin e shqiptarit. Po ashtu këtij të fundit iu kthyen dhe 280 Eurot që iu gjetën në momentin e arrestimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat