Emrat/ Ishin kthyer në ‘tmerrin’ e banorëve, arrestohen dy grabitësit shqiptarë në Greqi

Diaspora

Emrat/ Ishin kthyer në ‘tmerrin’ e banorëve, arrestohen dy grabitësit shqiptarë në Greqi

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Policia greke ka bërë publike fotot dhe identitetin e dy shqiptarëve të arrestuar në gusht të këtij viti në Selanik.

Ata akuzohen për 11 grabitje me armë në dyqane dhe 1 grabitje në një banesë. Gjatë arrestimit atyre iu gjetën, një pistoletë TT dhe një thikë.

Ata dyshohet se kanë grabitur një sërë shtëpishë në Ano Poli, Toumpa, Kalamaria, Sykeon, Polikini dhe Evosmo. Mediat greke madje kanë publikuar dhe dy indenitetit dhe fotot e dy grabitësve.

Ato janë Rigels Upe, 22 vjeç nga Pogradeci dhe Kastriot Kryemadhi, 29-vjeç nga Përrenjasi.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat