Mjeshtër i patateve të skuqura, shqiptari bëhet i famshëm në Belgjikë

Diaspora

Mjeshtër i patateve të skuqura, shqiptari bëhet i famshëm në Belgjikë

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 08:50
Kemail Vuciterna

Kush nuk ka shkuar në Bruksel dhe nuk është ndalur një herë në “Pitta de la chapelle”. Bëhet fjalë për kioskën e famshme të hapur nga një kuzhinier shqiptar, suksesi i të cilit ka shkuar deri te “Deutsche Welle”.

Kemail Vuçiterna ka treguar gjithçka, nga nisja e karrierës deri te ndikimi i periudhës së pandemisë në biznes.

“Ne përdorim dhjamin e lopëve, që rafinohet dhe e vendosim për skuqjen e patateve.  Është si krem dhe kushton shtrenjtë. Ne e ndërrojmë çdo ditë kur skuqim. Këtu te ne vijnë prej Belgjikës, bëjnë 50 km vetëm për patatet tona.

Bashkë me mua punon edhe bashkëshortja me djalin, e kemi biznes familjar. Unë këtu punoj shumë, 12 orë në ditë. Edhe kur vij në Kosovë, dua të më gatuajnë një herë.

Unë kioskën e kam në qendër të Brukselit. Kam ardh në ’84 dhe kam nis të punoj në kuzhina të ndryshme. E kam nisur karrierën në një kuzhinë që njihet si yje dhe kështu kam debutuar.

Në pandeminë e parë e mbyllën, ndërsa në pandeminë e dytë e hapëm por me masa. Momentalisht na ka ec puna, rreth 75%. Dalëngadalë do të rikthemi në normalitet", u shpreh Kemail.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat