Zvicra drejt gjendjes alarmante: 17 të vdekur dhe mbi 8.500 raste të reja me CoVID-19

Diaspora

Zvicra drejt gjendjes alarmante: 17 të vdekur dhe mbi 8.500 raste të reja me CoVID-19

Nga: M.L. Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 16:57
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër, shkruan Blick.ch transmeton “Bota sot”.

E mërkurë, 24 nëntor: BAG raporton 8,585 raste të reja me korona

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 8 mijë e 585 raste të reja me të infektuar nga CoVID-19 Këto raste janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 56160. BAG raporton gjithashtu për 17 të vdekur nga CoVID-19. Sipas raportit 103 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të martën sipas BAG u shënuan 6354 raste të reja me korona, ndërsa të hënën shifra e tyre arriti në 14 mijë e 590 raste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat