Grabitën dhe rrahën italianin në sy të të dashurës së tij, identifikohet banda e shqiptarëve

Diaspora

Grabitën dhe rrahën italianin në sy të të dashurës së tij, identifikohet banda e shqiptarëve

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 08:27
Foto ilustrim

Një bandë të rinjsh shqiptarë është ndaluar nga policia italiane. Raportohet se në pranga kanë rënë 2 shqiptarë dhe 1 maroken.

Të rinjtë në bashkëpunim me njëri tjetrin kryenin grabitje të ndryshme, ku rasti më flagrant ishte grabitja e një 17-vjeçari italian. Ngjarja ndodhi në parkun publik të Carbonera. 17-vjeçari italian po qëndronte me të dashurën e tij, ku “bosi” shqiptar i bandës, vetëm 18-vjeç iu afruar dhe më pas erdhën edhe shqiptari tjetër 20-vjeç dhe marokeni 19-vjeçar.

I riu italian tentoi të ikte, por u ndalua nga njëri prej anëtarëve të bandës i cili e goditi me grusht në kokë dhe më pas të rinjtë e tjerë i morën gjithçka kishte në xhepa.

Denoncimi për shqiptarët u bë në polici të cilët duke parë edhe kamerat e sigurisë, mundët që të identifikojnë tre personat agresiv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat