Këpucë dhe xhupa, goditet banda shqiptare që plaçkiti qendrat tregtare në Itali

Diaspora

Këpucë dhe xhupa, goditet banda shqiptare që plaçkiti qendrat tregtare në Itali

Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 08:39
Pamje nga aksioni

Dy gra dhe tre burra të gjithë me kombësi shqiptare janë arrestuar nga policia italiane në Pordenone.

Me akuzën e vjedhjes në disa qendra tregtare.

Banda shkonte nga Shqipëria, merrte makina me qira dhe kryente një sërë vjedhjesh me të njëjtin sistem të testuar për disa ditë, më pas ktheheshin në atdhe, shkruan ANSA.

Gjithashtu janë sekuestruar mallra në vlerë rreth tetë mijë euro, veshje dhe sende të tjera nga vjedhjet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat