U arratis nga burgu natën e ndërrimit të viteve, vijojnë kërkimet për kapjen e Kristjan Mëhillit

Diaspora

U arratis nga burgu natën e ndërrimit të viteve, vijojnë kërkimet për kapjen e Kristjan Mëhillit

Më: 3 janar 2022 Në ora: 09:26
Kristjan Mëhilli

Vijojnë ende kërkimet për kapjen e Kristjan Mëhillin, 27-vjeçarin shqiptar i cili u arratis nga burgu i Vercellit, në Itali natën e Vitit të Ri.

Në mediat italiane është bërë me dije se Sekretari i Përgjithshëm të Sindikatës së Policisë së Burgjeve të Sapës, Donato Capece se arratisja e shqiptarit ishte e paralajmëruar.

‘Prej disa kohësh siguria e brendshme e burgjeve është asgjësuar nga masa, si survejimi dinamik dhe regjimi i hapur, largimi i rojeve të Policisë së Burgjeve nga muret e burgut, mungesa e stafit të policëve të burgjeve, mungesa e të cilëve bëri që të ndodhte kjo arratisje’- tha ai, shkruan Fan Page.

Kujtojmë se Kristjan Mehilli u arratis nga burgu i Vercellit në Itali natën e Vitit të Ri,  duke sharruar hekurat e qelisë dhe duke zbritur me çarçafë nga kati i katërt i burgut.

Mëhilli së bashku me tre bashkatdhetarë të tjerë, teksa ishin pjesë e bandës që kryente grabitje në vila në zonat Alessandria, Casalese dhe Vercelli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat