Ndjekje me makina dhe thes në shpinë, shqiptarët çajnë postbllokun e Karabinierëve në Itali

Diaspora

Ndjekje me makina dhe thes në shpinë, shqiptarët çajnë postbllokun e Karabinierëve në Itali

Më: 22 janar 2022 Në ora: 11:18
Foto ilustrim

Karabinierët e Riminit kanë arrestuar dy shqiptarë, të moshës 35 dhe 27 vjeç pasditen e djeshme. Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarje ndodhi gjatë pasdites ku Karabinierët kishin ngritur një postbllok në rrugën Rimini-Venecia me qëllim kontrollimin e makinave të dyshuara.

Mes të tjerave, Karabinierët i kërkuan të ndalojë edhe makinës ku udhëtonin dy shqiptarët, por shoferi i ka dhënë gaz duke çarë postbllokun. Policia i është vënë menjëherë pas.

Pasi panë që po ndiqeshin, dy shqiptarët kanë braktisur makinën duke tentuar të largoheshin me vrap, bashkë me nje thes në shpinë, ku pas kontrollit u gjet një sasi kanabisi si edhe para.

Mediat italiane bëjnë me dije se gjaë arratisjes, shqiptarët kanë përplasur edhe makina të tjera me qëllim fitimin e kohës dhe shpërnqëndrimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat