Policia zvicerane shkatërron rrjetin e trafikimit të drogës, arreston disa shqiptarë dhe konfiskon mijëra franga

Diaspora

Policia zvicerane shkatërron rrjetin e trafikimit të drogës, arreston disa shqiptarë dhe konfiskon mijëra franga

Më: 9 mars 2022 Në ora: 22:22
Policia zvicerane

Policia e kantonit të Friburgut ka arritur të gjurmojë dhe shkatërrojë një rrjet të trafikut të drogës.

Janë konfiskuar 35 kilogramë lëndë narkotike dhe rreth 80 mijë franga, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve të policisë kantonale.

Policia e kantonit të Friburgut zbuloi një rrjet të trafikut të drogës!

U konfiskuan 35 kilogramë lëndë narkotike dhe rreth 80 mijë franga.

Droga e konfiskuar përfshinte 2.5 kilogramë kokainë të pastërtisë së lartë.

Sipas një deklarate të mërkurën, katër burra 27 dhe 28 vjeçarë nga Zvicra dhe Kosova formuan bërthamën e rrjetit.

Ata e kryenin tregtinë nga Romont FR. Megjithatë, nuk raportohen vetëm ata dhe pjesëtarët e tyre të unazës, por edhe konsumatorët.

Hetimi zgjati gati një vit. Gjashtë persona janë aktualisht në paraburgim. Megjithatë, rreth tetëdhjetë persona janë raportuar në prokurorinë publike nga policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat