Ishte dëbuar nga lokali, 23 vjeçari i vë flakën shishes me benzinë dhe e hedh para hyrjes

Diaspora

Ishte dëbuar nga lokali, 23 vjeçari i vë flakën shishes me benzinë dhe e hedh para hyrjes

Më: 6 prill 2022 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Një 23 vjeçar nga Kosova me banim në Vjenë dyshohet se i ka vënë flakën me benzinë një shishes dhe e ka hedhur tek një diskotekë në Vosendorf.

Incidenti i rrezikshëm ka ndodhur të dielën në mëngjes në një klub nate para orës dy të mëngjesit.

Sipas raportimit të gazetës Heute.at kosovari e ka mbushur një shishe plastike me benzinë, më pas i ka vënë flakën dhe e ka hedhur në hyrje të klubit të natës.

Menjëherë pas incidentit djaloshi ka ikur në drejtim të panjohur.

Sulmi shkaktoi zjarr por që falë ndërhyrjes së shpejt të zjarrfikësve u shua shumë shpejt.

Në momentin e zjarrit brenda lokalit gjendeshin 30 persona, por që fatmirësisht shpëtuan pa lëndime.

Pak kohë më pas i dyshuar u kap nga policia austriake.

Brenda veturës së tij një sasi të vogël kokaine.

Akoma nuk dihet arsyeja e kësaj ngjarje, por dyshohet që 23 vjeçari nga Kosova ishte dëbuar më parë nga ai lokal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat