Arrestohet 43-vjeçari shqiptar në Itali, akuzohet për plagosje me thikë

Diaspora

Arrestohet 43-vjeçari shqiptar në Itali, akuzohet për plagosje me thikë

Më: 23 maj 2022 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi akuzohet për plagosje me thikë.

Sipas mediave italiane, një 43-vjeçar shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet me dije, u arrestua nga agjentët e Komisariatit të Termolit në Itali dhe tashmë me urdhër të drejtësisë së Frentanës është vendosur në arrest shtëpie.

Më 25 prill, ai dyshohet se ka sulmuar me thikë një burrë, duke i shkaktuar dëmtime në krah. Sulmi ndodhi pikërisht në Termoli.

Rasti po hetohet nga prokuroria lokale për të zbardhur shkaqet e plota të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat