Arrestohet i riu shqiptar në Itali. U kap me kokainë të fshehur në vezë

Diaspora

Arrestohet i riu shqiptar në Itali. U kap me kokainë të fshehur në vezë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:15
Ilustrim

Itali- Kokainë e fshehur në vezë plastike, arrestohet 19-vjeçari me origjinë shqiptare në Itali.

Ai u vendos në pranga nga policia e komandës së stacionit Marsciano këtë të shtunë.

Djali është pikasur në një makinë në zonën e Spinës, teksa po kryente manovra të dyshimta. Pasi u ndalua nga efektivët e policisë, atij iu gjetën të fshehura në makinë njëzet vezë plastike që përmbanin kokainë, në një total prej gjashtëmbëdhjetë gramë.

I riu shqiptar kishte në xhep edhe 400 euro të ardhura nga shitja e drogës sipas policisë. I arrestuar, duke ndjekur rrugën direkte, u dënua me dy vjet burgim dhe 3000 euro gjobë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat