Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri, ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Diaspora

Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri, ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 06:16
Ngjarja ishte denoncuar nga babai i saj

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga i dashuri i saj pakistanez në apartamentin e saj.

Policia është vënë në ndjekje të autorit, i cili pas krimit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ditën e djeshme mediat greke kanë zbuluar se e reja kishte rënë pre e abuzimeve edhe disa vite më parë, kur ishte përdhunuar në grup nga dy shqiptarë dhe një 83-vjeçar grek.

Ngjarja ishte denoncuar nga babai i saj, kohë në cilën i moshuari kishte ndërruar jetë, ndërsa dy shqiptarët ranë në pranga dhe u lanë në burg.

Njëri prej tyre arriti që të arratisej drejt Gjermanisë, ndërsa tjetri ndodhet ende në burg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat