Koncerti “Diaspora në vendlindje” kënaq shqiptarët, por mungon Kryeministri i Malit të Zi

Diaspora

Koncerti “Diaspora në vendlindje” kënaq shqiptarët, por mungon Kryeministri i Malit të Zi

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 15:19
"Diaspora në Vendlindje"

Më 2 Gusht është mbajtur një super koncert që si duket ka nisur si traditë tashmê për shqiptarët e Malit të Zi.

"Diaspora në Vendlindje" quhet ky event i madh ku morën pjesë disa emra të njohur të muzikës shqiptare.

Por sipas organizatorit Albis Party megjithëse ka pasur ftesë askush nga Qeveria nuk mori pjesë për ta përkrahur eventin dhe Diasporën e madhe shqiptare që gjithmonë kujton dhe kthehet sidomos gjatë verës në vendlindje.

Megjithëse pa praninë e dikujt nga zyra e kryeministri shqiptar ky koncert është mbajtur dhe shumë të pranishëm kanë festuar për shumë orë.BS

Image
"Diaspora në Vendlindje"
Image
"Diaspora në Vendlindje"

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat