U arrestua në Greqi, si i bastisi bankat dhe lotot emigranti shqiptar në Atikë

Diaspora

U arrestua në Greqi, si i bastisi bankat dhe lotot emigranti shqiptar në Atikë

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Mediet greke kanë nxjerrë detaje të reja nga arrestimi i 42-vjeçarit, i cili akuzohet për vjedhjen e 11 bankave dhe lotove të ndryshme në Greqi.

Newsbeast.gr raporton se shqiptari i bastiste banka greke i maskuar me kapele dhe maskë në fytyrë.

Sakaq mësohet se 42-vjeçari nuk ka qenë i vetëm në “operacionin e boshatisjeve” të bankave në Atikë.

Bashkë me emigrantin shqiptar është arrestuar dhe bashkëpunëtori i tij në krim.

Bëhet fjale për një 22-vjeçar me origjinë bullgare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat