U pikas nga policia, i riu shqiptar “fluturon” kokainën në parkun e fëmijëve

Diaspora

U pikas nga policia, i riu shqiptar “fluturon” kokainën në parkun e fëmijëve

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 11:02
Foto ilustrim

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi është kapur me kokainë. I riu shqiptar e kishte fshehur lëndën narkotike në një kuti syzesh.

Sapo pa policinë ai e hodhi kutinë me drogë brenda një parku për fëmijët në Fiabilandia, por nuk mundi t’i largohet policisë.

Në tentativë për të shpëtuar ai u dha policëve 155 euro, por plani i tij nuk shkoi mirë, raportojnë mediat italiane.

Ai u arrestua dhe po gjykohet me akuzën e posedimit të drogës, ndërsa policia sekuestroi kutinë në të cilën ndodheshin 14 mbështjellës celofani me kokainë, me një peshë totale rreth 5 gram.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat