Akuzohen për grabitje në Belgjikë, tre shqiptarë përplasin makinën e policisë gjatë arratisjes

Diaspora

Akuzohen për grabitje në Belgjikë, tre shqiptarë përplasin makinën e policisë gjatë arratisjes

Më: 14 janar 2023 Në ora: 19:29
Foto ilustrim

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia belge në Steenokkerzeel, ndërsa një i tretë është shpallur në kërkim. Sipas mediave vendase, personat akuzohen se kanë kryer disa grabitje në zonë, ndërsa e fundit ishte të premten kur edhe tre personat u pikasën nga policia.

Por në ndjekje e sipër, autorët përplasën me mjetin e tyre makinën e forcave të policisë.

Ndërkohë operacionit për arrestimin e tyre iu bashkua menjëherë edhe një helikopter i policisë federale dhe në fund arritën të arrestoni dy prej tyre, ndërsa personi i tretë u arratis.

“Të dyshuarit vinin nga Shqipëria dhe makinën e tyre e kishin me targa holandeze”, kanë sqaruar autoritetet vendase.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat