Shtetasi nga Kosova goditet nga treni në Austri, është në gjendje të rëndë shëndetësore

Diaspora

Shtetasi nga Kosova goditet nga treni në Austri, është në gjendje të rëndë shëndetësore

Më: 2 shkurt 2023 Në ora: 12:27
Foto ilustrim

Është goditur nga një tren një këmbësor në Altenmarkt, Austri.

23-vjeçari kosovar u dërgua në Spital të Salzburgut me helikopter. I njëjti kishte lëndime të rënda.

Rasti ka ndodhur të mërkurën pasdite. Këtë e ka bërë të ditur Policia e Salzburgut. 

Rruga e trenit në Altenmarkt u mbyll për një orë, derisa Policia po zhvillon hetime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat