Kishte fshehur 4 kg marijuanë në bodrumin e banesës, pranga 47-vjeçarit shqiptar në Itali

Diaspora

Kishte fshehur 4 kg marijuanë në bodrumin e banesës, pranga 47-vjeçarit shqiptar në Itali

Më: 19 maj 2023 Në ora: 13:14
Policia

Një 47-vjeçar shqiptar, me shtetësi italiane është arrestuar dy ditë më parë ë Itali, pasi iu gjetën 4 kg marijuanë në bodrumin e banesës.

Pas një denoncimi në Policinë e Comos, efektivët ndërhynë në shtëpinë e 47-vjeçarit, ku gjatë kontrollit të banesës u gjetën dhe u sekuestruan 5 thashë me marijuanë, me peshë 4 kg e 700 gr.

Aktualisht ai ndodhet në paraburgimin e Bassones.

Pritet të marrë masën ndëshkimore nga drejtësia italiane.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat