I akuzuar për rrëmbim dhe përdhunim, dënohet me 13 vite burg shqiptari në Francë

Diaspora

I akuzuar për rrëmbim dhe përdhunim, dënohet me 13 vite burg shqiptari në Francë

Më: 24 maj 2023 Në ora: 23:09
Policia franceze

Autoritet franceze kanë dënuar me 13 vite burg 47-vjeçarin shqiptar, Edmond Herri pasi u shpall fajtor për akuzën e përdhunimit.

Bëhet me dije se ai ishte arrestuar dhe ndodhej në paraburgim që në tetor të 2022.

Ndërkohë sot është marrë vendimi për masën e sigurisë.

47-vjeçari akuzohet për rrëmbim, përdhunim, dhe mbajtje armësh pa leje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat