Aksident në Greqi, vdesin dy persona, një nga ta një 20-vjeçare shqiptare

Diaspora

Aksident në Greqi, vdesin dy persona, një nga ta një 20-vjeçare shqiptare

Më: 1 prill 2024 Në ora: 16:36
Pamje nga vendi i ngjarjes

Komuniteti i Verias në Greqi është tronditur nga një aksident trafiku i ndodhur sot në orën 9:30 në kilometrin e 6-të të rrugës Veria-Skydras që kalon nga Komuna Patrida e Verisë ku la të vdekur dy gra, njëra 68 vjeçar dhe tjetra 20.

Dy gratë ishin duke pritur në stacionin e autobusit dhe drejtuesi 64-vjeçar i mjetit humbi kontrollin e mjetit të tij, shkoi në drejtim të kundërt të trafikut dhe u përplas në to.

“Aksidenti i trafikut ka ndodhur në rrugën kryesore që lidh Verinë me Naousën. 68-vjeçarja ka ndërruar jetë në vend ndërsa 20-vjeçarja ka ndërruar jetë më pas në spital ku është dërguar me ambulancë. Shoferi është nga Naoussa.

Tani çfarë ndodhi dhe ai humbi kontrollin e automjetit të tij nuk e dimë. I humbi ndjenjat; A e zuri gjumi? Po fliste në celular? Nuk e dimë, nuk është lënduar fare, ka pasur vetëm një gërvishtje”, tha kryetari i komunës Yiannis Sidiropoulos.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat