Dalin emrat/ Aksident i trefishtë afër Torinos në Itali, humbin jetën dy të rinj shqiptarë

Diaspora

Dalin emrat/ Aksident i trefishtë afër Torinos në Itali, humbin jetën dy të rinj shqiptarë

Më: 6 prill 2024 Në ora: 07:36
Vdekja e dy shqipëtarëve

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Mississuaga të Italisë mbrëmjen e së enjtes ku dy të rinj shqiptar humbën jetën.

Përplasja fatale me tre automjete ndodhi rreth orës 21:50 në cepin e Eglinton Avenue E. dhe Dixie Road.

Hetuesit besojnë se një automjet që shkonte në jug në Dixie Road bëri një kthesë majtas në Eglinton Avenue dhe u përplas me një Sedan të bardhë që shkonte në veri në Dixie, Cst.

Dy shqiptarët që udhëtonin me Sedanin e bardhë ndërruan jetë, sipas policia. Njëri ndërroi jetë në vendngjarje, ndërsa tjetri përfundoi në spital në gjendje të rëndë, por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra.

Në kohën e aksidentit kryqëzimi u mbyll për të lejuar oficerët të hetojnë përplasjen.

Një faqe Facebook-u në e komunitetit shqiptar në Mississuaga publikoi foton e dy të rinjve, ku zbuloi identitetin e tyre dhe vendin ku jetonin në Shqipëri. Ata janë Klisi dhe Simon Dreshaj dhe janë nga Rapsha e Hotit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat