Caktohet orari për çerekfinalet e Kupës së Italisë, spikat ndeshja Inter – Milan

Futboll

Caktohet orari për çerekfinalet e Kupës së Italisë, spikat ndeshja Inter – Milan

Më: 21 janar 2021 Në ora: 19:58
Foto Ilustrim

Data dhe koha e fillimit të ndeshjeve për çerekfinalet e Kupës së Italisë janë konfirmuar.

Çerekfinalisti i fundit do të vendoset këtë mbrëmje, kur Lazio e pret Parman në Olimpico. Fituesi i kësaj ndeshje do të përballen me Atalantan të mërkurën më 27 janar.

“Derby di Milano” që hap çerekfinalet, pasi zhvillohet më 26 janar.

Juventus-SPAL dhe Napoli-Spezia janë dy çiftet tjera të çerekfinales.

Kjo seri zhvillohet me vetëm një ndeshje, ku fituesi do të dihet pas 90 minutash, kohë shtesë ose penalltive.

Çerekfinalet

Inter-Milan (26 janar, 20:45)

Atalanta-Lazio / Parma (27 janar, 17:45)

Juventus-SPAL (27 janar, 20:45)

Napoli-Spezia (28 janar, 21:00)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat