Guardiola: Vëmendja është te West Ham

Futboll

Guardiola: Vëmendja është te West Ham

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 12:31
Guardiola: Vëmendja është te West Ham

Pep Guardiola dhe Manchester City morën fitoren e radhës në mbrëmjen e djeshme teksa mposhtën 0-2, Borussia Monglandbach në Ligën e Kampionëve. Ky ishte triumfi i 19 radhazi për qytetarët, të cilët në këtë sezon duken të pandalshëm.

Pas ndeshjes, i pyetur për suksesin e ekipit, trajneri Pep Guardiola, u përgjigj në mënyrë direkte duke thënë se klubi ka shumë para.

“Ne kemi shumë para, për të blerë lojtarë të mrekullueshëm. Është e vërtetë, pa lojtarë me kualitet ne nuk mund t’ia dalim. Lojtarët që kemi janë fantastic dhe kanë një marrëdhënie shumë të mirë. Ata luajnë çdo ndeshje dhe mendojnë vetëm për të fituar në atë ndeshje.

E shijuam kundër Gladbah, tashmë vëmendja është te West Ham.

Njerëzit flasin për ndeshjen e kthimit, por ajo luhet pas tre javësh, kështu që objektivi i radhës është Uest Hem. Vetëm për këtë jam i shqetësuar”, u shpreh Guardiola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat